Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

rady

 

Chcete mít krásné a stále upravené nehty bez práce?

Krásné ruce jsou Vaše vizitka!

Pokud máte dobré doporučení od své kamarádky a předem víte,jak budou Vaše nehty vypadat a líbí se vám jejich vzhled,je přirozený,neloupe se gel,často se nelámají,,když si třeba jen zapnete knoflík ,...nejlepší vizitka je doporučení.

Pokud nemáte nikoho,kdo by vám poradil,nestyďte se zajít do vybraného salonu,zjistit si předem:-

-,jakou má nehtová dizainérka praxi,,-

-jak dlouho bude modeláž trvat (průměrná doba je 1 až 2 hodiny)

-kolik bude modeláž stát

-podívat se na malované vzorky

-po modeláži musí být nehty přirozené

-pozor na tzv.lopatky

-pozor na krizový bod-C oblouk

-každá zákaznice musí mít svůj vlastní pilník( dostanete ho od manikérky při první návštěvě,nosit pravidelně)

-nebo manikérka musí používat pokaždé čistý jednorázový pilník(pokud nemáte svůj)

 

A teď něco pro nehtové dizainérky:

V současné době se vrací móda mandlového tvaru

-pro náročnější zákaznice,které nosí již dlouhé nehty,chtějí špičaté,tyto nehty vypadají super,ale musíme zákaznice upozornit na nevýhody hlavně při praxi,nasazování čoček,otírání nosu:)přivolávání výtahu atd.

Poučení-

Na světovém trhu existují pouze dva systémy modelace nehtů-tj.světlem tvrzené aprášek/kapalina.Zatím nebyla představena metoda,která by je nahrazovala,proto POZOR ,nenechte se ošálit různými novotami.Např.hedvábí,skleněné vlákno,papírové nehty,je to něco,jako,když  záplatujete laminátovou loď-jde o nejlevnější techniku,nelze jej doplňovat a zakazují tuto techniku i u mistrovských soutěží.Umění modelace by tu neobstálo-nejde totiž modelovat.

 

-Na všech nehtech tvarujte vždy shodný tvar(formu) bez odchylek.ZÁKLADNÍ TVARY JSOU: oválný,hranatý a mandlový.Všechny ostatní,jsou odvozeniny.Oválné jsou těžší ve zpracování,než tvarování hranatých nehtů.Nejčastěji zde dochází k narušení postranních linií.

-Na všech nehtech je shodná délka,snad jen na prostředníčku můžeme ponechat mírně delší.

-C oblouk je nejdůležitější prvek,stěžejní bod architektury,který je nutný znát skvěle nejenom teoreticky,ale i ho zvládat technicky.

C oblok je stresový bod,pouhým natíráním modelovací hmoty se ke zdárnému cíli nedoberete a obracením ruky,čekáním na zázrak tvorby"céčka" jakbysmet.

Nehty tvarujeme do C oblouku,aby  se staly přizpůsobivými vůči tlaku,staly se flexibilní.

Nevyplácí se akceptovat přání zákaznice mít rovné,placeté nehty,jejich trvanlivost značně snížíte,čímž si zaděláte na problém.

Modelace za 1200 nebo za 350Kč??

 V roce 1993 byla průměrná mzda necelých 6000 kč a v nehtovém studiu nehty modelovali cca. 690 kč. Dnes je průměrná mzda 21 000 kč a modelace je mnohem lacinější? Přesto si nemyslím,že  nehtová dizainérka si vydělávala přemrštěné peníze.Jak je to tedy možné? Klesly snad náklady na materiál, nájem atd.,že většině stačí nižší tržba?Ani jedno,ani druhé,dnešní ceny často neodpovídají ekonomické realitě.

Dám příklad- průměrná doba modelace je 1,5 hodinytzn. za 8 hodin -maximálně 5 zákaznic .Za 20 pracovních dnů v měsíci je to 100 modelací- tržba při ceně 350 kč je 35 000 kč a to jsou "slušné peníze",ale realita je jiná,tvrdší. Po zaplacení všech nákladů a odvodů( nájem,energie telefon,reklama atd) budou včetně odpisů 15 000 kč. Odvody sociální a zdravotní 3 600 kč. Materiál- 5000 kč. Prosím nekamenujte mne,ale zbyde mi celkem 5 000kč.Já vím,že je to málo a skutečnost je podstatně horší.

Můj osobní názor s kterým možná né všichni souhlasí  _

 

Nemám ráda,když někdo někoho kopíruje,buďte vždy své,originální.

 

 Máte velký nájem a dost prostoru o které se chcete dělit   ?

 

 

ze své zkušenosti doporučuji  z mnoha důvodů... né konkurenci.Spíše rozšiřte nabídku podobné profese,kadeřnictví,kosmetiku,pedikůru,maséra...tetování,na výběr je toho spousta.A pokud chcete svou  práci dělat opravdu dobře,zaměřte se jen na tu jedinou

.

Zda  máte vyhledávat služby u" vietnamců" je poslední dobou velmi častá otázka

je to zajisté každého věc...musí se rozhodnout sám zda se má rád. Myslím,že se o tomto tématu..konečně začíná mluvit,  názory a články najdete na internetu.Je dobré si je před návštěvou přečíst.

toto je fotografie z facebooku : práce vietnamců:

 

TOPlist