Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

VIETNAMSKÉ NEHTY = RAKOVINA?????

 ženy - in

Nehty od Vietnamců = nebezpečný hazard se zdravím!

Také jste podlehla levným umělým nehtům v nail artech, které povětšinou vlastní naši vietnamští spoluobčané? Já ano, a až do nedávna jsem se tím hlouběji nezabývala - rychlost a cena hovořily v prospěch vietnamských manikérek. Po otřesné zkušenosti se ale můj názor radikálně změnil! Víte vůbec, jaký zdraví škodící materiál vám na vaše nehty aplikují?

Vietnamských nail artů po celé republice přibývá jako hub po dešti. Stále více českých žen se nechává zlákat rychlostí a předně cenou. Také jsem do nedávna mezi jejich zákaznice patřila. Svůj názor jsem ovšem přehodnotila poté, co jsem viděla zdevastované ruce své kamarádky a začala jsem pátrat, jak je možné, že její nehty jsou v takovém stavu. Pokud jste jejich stálou zákaznicí, nebo se do nehtového studia chystáte, měla byste zpozornět a číst dále...

Zisk je zisk, zdraví je druhotné!

 

Asijská nehtová studia se snaží vydělávat na tom, že porušují zákony i normy. Při modelování nehtů totiž používají toxický materiál, který je zakázaný v USA, a již i u nás v Evropě. Materiál, který k vytvarování nehtů pořizují, je opravdu mnohonásobně levnější než ten, který používají certifikovaná nehtová studia. Asijští „nehtaři“ totiž pracují s materiály, které obsahují leptavý a vysoce agresivní methylmetacrylát (MMA), který je typický svým odporným zápachem a je obsažen v akrylátu. Po aplikaci tohoto materiálu navíc naše nehty velmi rychle žloutnou.

Co je MMA?

 

Když jsem se pídila, co je methylmetacrylát (MMA), nestačila jsem se divit! Dozvěděla jsem se, že hlavní materiál, s nímž se v těchto studiích pracuje, se používá předně ve stavebnictví, lepí se s ním lodě, dlaždice, a též se s ním spojují betonové části. Proto jsou naše umělé nehty po jeho nanesení tak „zázračně“ pevné.

 

Následky používání MMA

 

Po aplikaci na nehtová lůžka tato látka samozřejmě velmi snadno proniká do našeho těla, může způsobovat dýchací obtíže, podráždění sliznic, nahromadění vody v plicích. Navíc vyvolává alergie, způsobuje ekzémy, kožní vyrážky, dráždí oči, má vliv na plodnost a hlavně způsobuje rakovinu!

Jak MMA ničí naše zdraví?

 

Jelikož tato látka naleptává nehtovou ploténku, může velmi snadno dojít k zánětlivým onemocněním, plísním i deformaci nehtů. Vzniklými oděrkami, ke kterým při modelování nehtů velmi často dochází, mohou do našeho těla prostoupit nejrůznější infekce. Pokud nejsou brusky před naší návštěvou desinfikovány, hrozí nám všemožné nákazy, od žloutenky počínaje, po HIV konče. Nikdy totiž nemůžeme vědět, jaké choroby má zákaznice, která byla na našem místě před námi.

Důkaz místo slibů

 

Má kamarádka, která byla minulý týden u své „oblíbené“ vietnamské pracovnice, má své nehty v tomto stavu, je neschopna jakékoliv činnosti a prožívá opravdu ukrutnou bolest. Foto, které není neobvyklým případem, hovoří za vše!

fff

co je MMA

 

CO JE MMA ?? STÁLE DISKUTOVANÉ TÉMA ... MATERIÁL S KTERÝM PRACUJÍ VIETNAMŠTÍ DESIGNÉŘI 

Co je MMA?
Methylmethakrylát je složka, která se běžně používala v minulosti do nehtových materiálů.

V roce 1970, Food and Drug Administration - FDA (Správa potravin a léčiv, vládní agentura USA) obdržela řadu stížností na zranění spojená s užíváním akrylového monomeru obsahujícího MMA.
Tyto zprávy obsahovaly vážné poškození nebo ztrátu nehtu, kontaktní dermatitidu, poškození orgánů z dlouhodobého užívání, bolesti a infekce v důsledku používání akrylu s MMA.

Do konce roku 1970 FDA podnikla kroky proti několika výrobcům, které dodávají na trh kapalné monomery obsahující MMA. Vzhledem k tomu, že FDA nekontroluje ani neschvaluje kosmetické produkty, než jdou na trh - pouze právní úkony, pokud výrobek představuje bezpečnostní problém - někteří pochybní výrobci i nadále vyrábějí přípravky s MMA.

Většina hlavních výrobců akrylových produktů používá produkt nazvaný EMA - ethyl metakryláty, které jsou mnohem bezpečnější pro použití v kosmetickém průmyslu. Stále více salonů se snaží snížit náklady na materiál, což se jim s použitím MMA velmi daří. (Cena MMA je pouhá 1/6 ceny EMA).

V poslední době se objevily články v novinách, které uvedly, že designerky mohou v salonu používat MMA na nehty klientek, protože jejich návštěva trvá jen krátce .... v čem je tedy problém? Velký problém je, že nevíme, kolik poškození vnitřních orgánů, respiračních onemocnění, poškození očí a alergických reakcí MMA způsobí a jakou rychlostí se to stane .... ale stane se to... o tom není žádných pochyb. Byl jsem rozhořčen, když jsem četl článek od designerky v novinách New Hampshire, kde tvrdila, že je to její právo MMA aplikovat na nehty, pokud chce. Jak nezodpovědné!

Odstranění MMA ze salónů a z rukou klientek se docílí díky společnému úsilí státních orgánů, salonů a zákazníků. Kromě zásahu státu existují kroky, které můžou učinit přímo salony, aby odradily ostatní od používání přípravků obsahujících MMA. Zatímco průmysl čeká na FDA, aby kladla větší důraz na výrobu produktů bez MMA, mnozí výrobci už toto nebezpečí řeší.

Jaká jsou zdravotní rizika spojená s výrobky MMA?
MMA souvisí s problémy od kožních alergií až k trvalé ztrátě nehtové ploténky. Zde jsou nejčastější problémy, které vedly FDA, aby přijala přísná opatření:

Infekce nehtů
Povrchová vazba akrylátu MMA je tak tvrdá pro měkké tkáně, že i nepatrný náraz nehtu může způsobit zlomení nehtu a odloučení od nehtového lůžka. To může mít za následek vážné poškození nehtu, infekci a ztrátu nehtové ploténky. Paradoxně, je to právě síla MMA akrylátu, který přitahuje některé uživatele tohoto výrobku. Zatímco MMA se používá v lékařství, a v zubním lékařském průmyslu poskytuje vynikající přilnavost na kost, není vhodný ani bezpečný pro použití na nehty a měkčí tkáně.

Respirační problémy, podráždění očí, nosu a krku.
MMA výpary jsou toxické i v malých dávkách a můžou způsobit poškození plic, jater, srdce a poškození srdečních chlopní, zejména při dlouhodobém působení. Toto bylo testováno na laboratorních zvířatech, stejně jako u laboratorních techniků v zubních laboratořích, kde se vyrábějí korunky a zubní protézy. Rouška nezabrání vdechování výparů s MMA. Rouška pouze sníží množství vdechovaného akrylového prachu.

Permanentní nehty - deformace
Malá molekulární struktura MMA umožňuje, aby se vstřebával i neporušenou kůží. To může způsobit trvalé poškození matrixu nehtu a dále se vstřebávat do těla. Dokud se MMA nebude ukládat v tkáních, bude uložen jako methanol v krvi a moči.

Závažné alergické reakce
Opakovaný kontakt s výrobky obsahujícími MMA může vyústit v závažné alergické reakce. Zarudnutí, otok a svědění jsou časté příznaky, které mohou vést k rozvoji malých puchýřů kolem kůžičky a prstů. Tyto puchýřky se mohou vyvinout do otevřené rány a konečky prstů se mohou stát necitlivé, nebo vznikne pocit svědění pod nehty.

Produkty s MMA drží lépe než produkty s EMA? LEŽ!
Jsou-li EMA akrylové produkty použity správně, měly by držet stejně, ne-li lépe než produkty MMA. Není pravda, že MMA má lepší přilnavost. Je to jen proto, že uživatelky MMA velmi špatně postupují při přípravě nehtu, kdy ho moc zbrousí bruskou a to je to, co způsobuje vynikající přilnavost (a těžké poškození nehtové ploténky). MMA ve skutečnosti vůbec nedrží na přírodních nehtech, pokud by byl použit stejným způsobem, jakým se používají tradiční akryláty.
Poznámka: K rychlému odstranění MMA z povrchu nehtu musí být použita elektrická fézka. Nicméně, vemte prosím na vědomí, že ne všechny salony, které používají frézky, používají MMA.

Pokud mé akrylové produkty neobsahují MMA, co jejich složky obsahují? Jsou škodlivé?
Všechny klasické akrylové tekutiny dostupné na trhu obsahují EMA - Ethyl methakrylát, který nezpůsobuje žádná rizika, která jsou spojená s MMA. I když je pravda, že jak EMA a MMA lze nalézt také v práškové složce akrylových produktů, je to forma kopolymerů. Co-polymery, Polymethylmethakrylát a polyethylenu butylmethakrylát, jsou v prášku zcela neškodné, protože molekuly jsou již příliš velké a nevypaří se nebo neproniknou pokožkou. EMA byl vyvinut pro použití v nehtovém průmyslu pro aplikaci akrylových nehtů a funguje podobně jako MMA.

Jaký je rozdíl mezi EMA a MMA?

V chemii může jedna malá změna, jako je přidání dalšího uhlíku nebo atomu vodíku znamenat rozdíl mezi potenciálně nebezpečným jedem, nebo něčím, co není neškodné, pokud to používají profesionálové. Ačkoli jsou blízcí příbuzní, EMA má nepatrně, ale významně odlišnou molekulární strukturu než MMA. To dodává EMA vhodné vlastnosti pro použití akrylátů bez nežádoucích vedlejších účinků, které se tak často vyskytují při použití MMA.
Pouze tři atomy dělají rozdíl mezi EMA a MMA. Nicméně, díky tomuto rozdílu je EMA mnohem bezpečnější. Příkladem je rozdíl mezi jedovatým lihem (metanol) a alkoholem v nápojích (ethanol). Opět rozdíl mezi oběma molekulami tvoří jen tři atomy. Metanol je při požití smrtelný. Ethanol v alkoholických nápojích je považován za poměrně bezpečný.
Jak to, že je bezpečné používat MMA v zubařských a lékařských oborech?
V zubním průmyslu se do zubních protéz někdy používá MMA jako monomer. Nicméně, zuby jsou mnohem tvrdší a méně propustné, než je měkčí keratin tvořící nehty. Navíc, většina zubních protéz je vyrobena mimo ústa. A - stejně jako akrylové nehty - jsou také zubní části po polymerizaci při styku s lidskou tkání bezpečné. Frekvence vystavování se materiálu je také úplně jiná. Klient, který nosí akrylové nehty, může chodit na doplnění i každé dva týdny. Stejný klient může mít jednu zubní protézu na celý život.


Jak zjistím, zda salon používá přípravky s obsahem MMA?

MMA Akrylové nehty jsou velmi tvrdé a jdou jen těžko odstranit.


Jakmile proběhne polymerizace, akrylové nehty vyrobené z monomerů MMA, jsou odolné vůči rozpouštědlům. Může trvat dvě hodiny nebo více, aby se po ponoření do rozpouštědla (acetonu)rozpustil, zatímco u výrobků na nehty s EMA to trvá jen 20 až 30 minut. Pro urychlení procesu odstranění musí salon použít elektrickou frézku nebo velmi hrubý pilník, aby odstranil akryl s MMA. Protože může být obtížné zjistit kam až je nehet dorostlý, je riziko známého odloučení nehtu od nehtové ploténky. Často klientky odcházející s poškozenými, tenkými nehty, což vede k trvalému poškození a deformaci nehtové ploténky. Doporučuji pilovat jemně a ponechat tenkou vrstvu matriálu než odroste. Jakmile je materiál odstraněn, z dlouhodobého hlediska nehrozí klientovi žádné poškození nehtů.

Neobyčejně silný, škodlivý zápach.


Těkavost je to, co dává akrylových produktům jejich charakteristickou vůni. Menší butylmethakrylátové molekuly jsou více těkavé a produkují mnohem silnější zápach. V MMA je použita nejmenší molekula methakrylátu, tím je s těmito nelegálními produkty na nehty spojený i silný zápach. Bezpečný ethyl Metakryláty (EMA) v mnoha dnešních běžných akrylátech také obsahuje malé molekuly a má silný zápach, i když ne tak malé jako MMA.
Nízké ceny kompletních sad a výplní
Náklady na galon monomeru tekutého MMA se pohybují od $9 do $22. Náklady na EMA tekutý monomer se pohybují od $ 189 až po $219 za galon. V levných salonech nízké náklady převažují nad bezpečnostními faktory. Zatímco MMA monomer může stát méně, zdravotní rizika jsou v dlouhodobém horizontu dražší. Smutné je, že mnoho nehtových designerů nemá ani ponětí, že kapalina MMA je nebezpečná nebo že MMA je to, co ve skutečnosti používají. Vlastník galonu MMA obvykle rozlévá tekutinu do lahví bez etiket, nebo ji nalije do lahví s názvem známé značky jako třeba OPI nebo Creative Nail, což je způsob, kdy technici, inspektoři a klienti nepoznají s jakým druhem produktu ve skutečnosti setkají.
Co se stane, když se v salonu objeví pozitivní výsledek u produktů, které obsahují MMA?

Salonům, které jsou identifikovány jako používající MMA produkty, hrozí pokuty a dokonce i ztráta licence. Nicméně je velmi obtížné najít salony, kde inspektoři objeví dentální monomer. Mnoho salonů skrývá nádoby s tekutinou ve svém zázemí, nebo jí plní lahve od jiných značek.

Následující text je vytištěn se svolením časopisu Nails. Je to kampaň zaměřená na spotřebitele .... Ta byla zahájena salony, které se obávají o svoji profesi.

Jste znepokojeni tím, že jste byli vystaveni MMA?

MMA (methylmethakrylátu) je tekutý monomer považovaný FDA za jedovatý a nebezpečný a je nyní používán nesprávně v kosmetickém průmyslu pro výrobu umělých nehtů a pro aplikaci v některých salonech.
Náznaky toho, že na Vás bylo použito MMA:

Provozovatelé nejčastěji nosí masku (FDA považuje tuto látku za jedovatou)
Broušení by nikdy nemělo být nepříjemné nebo bolestivé.
Designeři (majitelé salonů) tají jména a značky produktů

Zřetelně odlišný zápach od klasických akrylových nehtů
Obvykle nízké ceny služeb (náklady na kapalnou MMA 20 dolarů za galon. Průmyslem schválený Acrylic Liquid 200 dolarů za galon)
Umělý povrch se neuvolní od nehtu ani pod vysokým tlakem (nehty s MMA se zřídka odchlípnou nebo zlomí a pokud je vyvinut dostatečný tlak, aby nehet praskl, nehet se odloučí od nehtové ploténky nebo lůžka).


Další důležité faktory, které je třeba zvážit při výběru salonu:
Všichni provozovatelé musí mít licenci a licence by měla být viditelně zveřejněna
Měly by být použity správné hygienické postupy 
Designerky by měly odpovídat na otázky profesionálním způsobem a být vzdělané

Salony používající MMA Vás pravděpodobně nebudou informovat o možných nebezpečích.

Převzato a přeloženo z:http://www.beautyweb.com/consumer_alert_mma.htm

 


 

 

 

 

Zdroj foto: Adéla Hiclová

Neničme si své zdraví, Ženy-in, a raději si připlaťme!

Čtete také:

 

 

 
   
21.07.2014 - Zdraví - autor: Veronika Pavlíková
 

Komentáře:

 

  1. [1] dadma [*]

    To je také nápad.Víme všichni ,že prodávají šunty a ještě abych si nechala od nich dělat nehty.To je opravdu hazard se zdravím.

    Nekoupila bych ani jídlo.

    superkarma: 2 21.07.2014, 00:20:31

 

Profil uživatele

 
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo
 

Komerční tipy

 

Novinky

 

Dnešní vydání

 

 

Nové v rubrice

 

Nejčtenější články

 

Poslední komentáře

 

Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

Partner rubriky

 
 

Ankety

 

Co vás nejvíce zajímá,  když si jdete koupit troubu, myčku nebo vařící desku?
Trpíte nevolnostmi, pocity plnosti, bolestmi břicha, obecně potížemi se zažíváním?
Preventivní vyšetření dětí
Anketa Jak často posíláte balíčky a jakou máte zkušenost se službami?
Anketa letní nachlazení, různé formy zánětů dýchacích cest a řešení tohoto problému
Zapojte se do ankety na téma křečové žíly a úleva od těžkých nohou a získejte dárek

Náš tip

 

 
 

 

 

 

 

Každodenní vydání Ženy-in připravuje redakce. Své připomínky k obsahu internetového deníku posílejte na redakce@zena-in.cz, technické problémy na podpora@zena-in.cz. Reklamní ceník a kontakty na obchodní zástupce naleznete zde.
RSS kanál

 

Copyright © 2000 - 2014 ŽENA-IN.cz | ISSN 1804-6576 | webdesign F-ART AGENCY, s.r.o.

 

TOPlist